Jump to content

Matthew Sullivan // Matteo - Ötlettár

Matteo

Ajánlott bejegyzések

• GameAdmin 5

Sziasztok!

Matthew Sullivan vagyok, azaz Matteo.

Biztosan sokan ismertek már, sokszor láthattatok a szerveren.

Ezennel elhoztam Nektek néhány ötletet, melyek remélem hallgató fülekre találnak, és esetleg megvalósíthatóak lennének. Igazából ez a néhány ötlet arra alapul, hogy a járművezetés, és az azzal kapcsolatos dolgok egy szinttel reálisabbak legyenek, ezzel is javítva az RP élményt, illetve színesebbé tenné azt.

Nos, akkor kezdeném is, köszönöm, ha végigolvasod (és esetleg jelzed komment formájában, hogy támogatod).

1 - Üzemanyagtank

1.1 - Szárazföldi járművek

Mint tudjátok, az összes jármű, legyen az kisebb, nagyobb vagy óriási (teher)autó, kamion, motor, mindegyiknek ugyanakkora, 100 literes üzemanyagtankja van. Például egy Kawasaki-nak nem akkora tankja van mint egy Ladának, és egy Ladába sem annyi benzin fér, mint egy Sprinterbe. Véleményem szerint egy nem túl reális.

1.2 - Vízi járművek

Az elmélet itt pontosan ugyanaz, csak nem 100, hanem (cp-ből való tankolás esetén az üzemanyag árával egyenes arányossággal számítva) 400 literrel. Szerintem egy kis motorcsónakba nem menne bele 400 liter, de egy Reefer-be már igen. De egy Buckingham Tug Boat-ba ez a mennyiség már kevés lenne.

2 - Fogyasztás

2.1 - Járműtípusra vonatkozóan

Ha már az üzemanyagtanknál tartunk. Szerintem nem is kell ragozzam. Mondjuk egy 1.4 literes alsókategóriás autó ne annyit egyen, mint egy W16-os motorral rendelkező Bugatti. Utóbbinak persze nagyobb is lenne a tankja, de egyenes arányosságban többet is fogyasztana.

2.2 - Tuningra vonatkozóan

Most gondolj bele. Egy prime motoros jármű ugyanannyit fogyaszt, mint amikor gyári motor volt benne. Értelemszerűen minél nagyobb a tuning, annál több kell neki ahoz, hogy úgy menjen, ahogy megy.

3 - Inventory // csomagtartó

Itt is az adott jármű nagyságától függően lehetne alakítani a dolgokat. Például egy bicónak nincs is csomagtartója, azt egy az egyben törölni lehetne. Egy motorba már fér ez-az, de nem sok minden. Egy személyautóba mégtöbb cucc megy bele, egy Sprinterbe annál is több, a nagyhajóról (ha már ráfér ~3500 kiló rák) nem is beszélve.

Mindegyik csomiba 50 kilónyi cucc fér. Egy játékos kezébe 40 kiló, egy széfbe (ami derékig sem ér) pedig 100 kiló. Ez kicsit furi.

4 - Jármű damage-dzsel kapcsolatos egyéb ötlet(ek)

Itt csak arról lenne szó, hogy egy jármű, ha már majdnem totálkáros de még vért izzadva el lehet vele jutni A-ból B-be, akkor néha akár le is fulladhat. Amit akár többszöri próbálkozás után lehetne beindítani. Ez csak egy tipp. 

• Like 4

Sziasztok, az ötlet jól meg lett fogalmazva, amit közülük támogatok az a 3-as és a 4-es, bár ezek mind nem okoznak problémát úgy ahogy vannak, de valóban reálisabbak lennének az adott dolgok az említett változtatásokkal. Az 1-es ponttal az a bajom, hogy én jelenleg sem tudom, hogy melyik autómnak hány literes a tankja és bevallom őszintén nem is érdekel, szerintem nem is számít sokat, ehhez a témához nincs több gondolatom. A 2-es viszont megvalósításban szerintem nem túl lehetséges, illetve a driveselect funkciónál lehet játszadozni a fogyasztással, az bővel elég szerintem.

• Köszi 1

Hozz létre egy felhasználót vagy jelentkezz be, hogy hozzászólhass

Regisztrált felhasználóval kell rendelkezz a hozzászóláshoz.

Felhasználó létrehozása

Regisztrálj be a fórumra, egyszerű!

Új felhasználó létrehozása

Bejelentkezés

Regisztráltál már? Jelentkezz be itt.

Bejelentkezés
  • Új létrehozása...

Fontos információ

Ez a weboldal sütiket tárol a számítógépeden, a jobb böngészési élmény érdekében. A sütiket itt tudod kezelni, a weboldal böngészésével beleegyezel a sütik használatába.